Prečo Adja?

Pretože:

  • ak neovládam pravopis, z chybne napísaného textu sa pravopis nenaučím,
  • ak zle počujem slovo, alebo ho nezachytím, z chybne napísaného textu sa učivo nenaučím správne,
  • ak chýbam v škole a učivo nemám, učivo sa nenaučím,
  • autorom projektu je architekt, názvy štátov sa píšu s veľkým začiatočným písmenom a kde tu je vhodné použiť aj čiarku... :-)

Ďakujem všetkým pánom učiteľom a pani učiteľkám, ktorí ma chápu a pomáhajú mi...

Iný pohľad

29.10.2023

Žijeme svoj život, opakujeme naučené vzory, ale občas sa nám začnú zdať niektoré veci KO. Cítime, že niečo škrípe, len to nevieme pomenovať. Môže trvať roky, kým si problém skutočne uvedomíme a začneme ho riešiť.

Sľub

16.04.2022

"Na konci vyučovania si upraceme. Aj všetky stoličky vyložíme, nemusíte sa báť."

Občas sa ma pýtate, ako som schudla... Mne je z toho trochu smutno. Totiž, keď sa na Vás pozriem, vidím pekné dievča alebo ženu. Pýtam sa vduchu sama seba, prečo chcete schudnúť?

Do školy som sa trepala s neobvykle ťažkou školskou taškou. ,Hurá už len pár dní a budú prázdniny´, pomyslela som si po príchode do školy. ,Dnes vrátime staré učebnice a dostaneme knihy do 8-meho ročníka´. Školský deň a výmena kníh prebiehala v pohode, až kým som nezistila, že mi chýba dejepis.

Pár mladých ľudí s malým dieťaťom išli po ulici po deviatej večer. Chlap ziapal do mobilu na niekoho v telefóne, trochu ho potácalo. Bol nervózny z toho, že ten niekto už druhý raz neprišiel na oslavu tretích narodenín svojho dieťaťa, ani len na 15 minút. Bol zjavne naštvaný.