Tretie narodeniny

24.11.2017

Pár mladých ľudí s malým dieťaťom išli po ulici po deviatej večer. Chlap ziapal do mobilu na niekoho v telefóne, trochu ho potácalo. Bol nervózny z toho, že ten niekto už druhý raz neprišiel na oslavu tretích narodenín svojho dieťaťa, ani len na 15 minút. Bol zjavne naštvaný.

Po pár minútach sa stretli. Bola to nejaká žena, asi matka malého chlapca. Ospravedlňovala sa a tvrdila, že ešte musí niečo vybaviť na 15 minút a potom sa mu bude venovať. Bavili sa (ziapali po sebe) o tom, že nedodrží slovo a nemyslí na syna. Chlap na ženu reval a dieťa začalo plakať. Bolo mi ľúto chlapca, tak som im povedala, že by sa nemali hádať pred ním.

Osočil sa na mňa, že neviem o čo ide a že sa nemám do nich starať.

Tá žena, asi jeho priateľka vzala po chvíli chlapca a išla s ním ďalej. On zostal a ziapal stále na tú ženu.

Išla som pomaly, po chvíli išiel okolo mňa aj on. A začal na mňa opäť ziapať, "vieš, kto som?"

Zastala som, stál proti svetlu, tak som aj tak nič nevidela. Nič múdre ma nenapadlo, tak som mu odpovedala, "opitý chlap v šiltovke".

Odpovedal mi podobne - pokračoval v ziapaní, že som "vypasená, tlstá" (a už neviem, čo ešte)... A pokračoval, že na mňa pošle prokuratúru...že oblečenie na psa stojí 17 eur a že on má úžasného syna a ja mám len dvoch psov...že si vezme "nejakú zbraň", už neviem akú "alebo radšej sedmičku" a že ich zastrelí...

Mala som trochu strach. No napriek tomu, že sa správal ako buran, prišiel mi skôr nešťastný. Šiel ďalej, myslela som si, že chce dobehnúť svojho syna. On zabočil do vinárne...

?Prečo sú ľudia takí sprostí?

?Prečo tá žena nedodržala sľub?

?Prečo išiel ten chlap za chľastom a nie k svojmu malému synovi a priateľke?

?Prečo?

sám
sám